بستن

اهمیت شومینه در دکوراسیون داخلی

سبک‌های شومینه در دکوراسیون منزل
شومینه بر اساس مدل‌های متنوعی طراحی می‌شود. برای مثال طراحان دکوراسیون داخلی، با توجه به رنگ دکوراسیون و رنگ دیوارها، تشخیص می‌دهند که برای شومینه چه رنگی را در نظر بگیرند.

اما از لحاظ معماری شومینه در دکوراسیون مدل‌های متنوعی دارد. شومینه سنگی همانطور که از نامش پیداست از جنس سنگ ساخته و طراحی می‌شود. در کنار این سنگ می‌توانید گلدان‌های تزئینی استفاده کنید که نمای سنگ را چشم نوازتر کند. ممکن است سنگ به صورت تکه تکه به کار برده شود. اما در برخی از مدل‌های شومینه سنگی از سنگ یک تکه مرمر استفاده می‌کنند. این یک ترفند برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای خانه است.

در کنار نمای سنگی برخی معماران از چوب هم استفاده می‌کنند. آن‌ها بر این باورند که از چوب در هیچ‌جای دکوراسیون نمی‌شود غافل شد. انگار که رکن اصلی طراحی آنان باشد. و اگر نباشد انگاری چیزی کم است. حال رنگ این چوب که می‌تواند دور تا دور شومینه را مانند قاب بگیرد یا این که فقط قسمت بالایی آن به شکل طاقچه باشد، مهم است. برای انتخاب رنگ آن از دیگر وسایل کمک گرفته می‌شود. که معمولا یا به رنگ سفید است یا قهوه‌ای.

فضایی دنج و آرام بسازید
حتما در فیلم‌ها زیاد دیده‌اید که در کنار شومینه دو تا صندلی قرار داده‌اند و جایی برای آرامش ذهن و روح درست کرده‌اند. به نظرتان چنین فضایی چه چیزی کم دارد؟ عطر ناب قهوه! آن هم در فصل سرما. شما با داشتن شومینه در گوشه‌ای از خانه، آرامشی ناب برای آن تکه از خانه‌تان می‌سازید. عنصر آتش گرمابخش هر فضایی است. حتی روشن کردن یک شمع کوچک به عقیده کسانی که یوگا را به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند می‌تواند انرژی‌های بد را از محیط پیرامون ما دور کند و در مقابل برای جذب انرژی‌های مثبت از طبیعت به کمک ما بیاید.

در واقع وجود شومینه در دکوراسیون منزل فراتر از یک عنصر دکوراتیو است. در این فضا می‌توانید کتاب بخوانید. فیلم مورد علاقه‌تان را ببینید. و حسی ایجاد کنید که این گوشه دنج با باقی فضای خانه برای شما متفاوت است.

پست های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *